Zdravotnický vozík     Doktor zdravotnické potřeby
     
 

   Zdravotnické potřeby

                         Pomůcky pro zdraví

 
Zdravotnické potřeby-oddělovačZdravotnické potřeby- oddělovač modrý
    
Vaše objednávka
     

 
PROBLÉMY SE ZUBY, PARADENTÓZA, ZUBNÍ KAZ A OBNAŽENÉ KRČKY
TIPY A TRIKY JAK STAV ZLEPŠITV tomto článku se dozvíte, jak vyhrát nad obnaženými krčky zubů a paradentózou.
Komplet přípravků pro nejvyšší účinnost při ošetřování obnažených krčků.
Cena 590 Kč bez DPH za kompletní sadu
Informace pro ty, kdo se chtějí dozvědět detailní informace k problému obnažených zubních krčků a jak stav zlepšit.

Paradentóza ... je až neuvěřitelné, jak je tento problém mezi lidmi rozšířen - až 90% lidí nad 30 let je postiženo určitou formou paradentózy.

Problémy ústní dutiny začínají totiž nejdřív poněkud nenápadně, a to na povrchu zubů. Základem těchto problémů je všudypřítomný zubní plak, což je vlastně mikrobiální povlak a vzniká v důsledku špatné zubní hygieny. Bakterie povlaku produkují řadu nebezpečných látek, které jsou nebezpečné pro zubní sklovinu - vylučují sírné kyseliny a jsou zodpovědné za vznik zubního kazu, dráždí dáseň, způsobují její zánět a později parodontitidu. Bakterie navíc během zánětu vytváří velké množství jedovatých látek, které poškozují Vaše srdce a ledviny.

Za velice znepokojující můžeme považovat výsledky vědeckých studií, které zjistily pravděpodobnou souvislost mezi přítomností parodontálních bakterií přímo v tkáni srdečního svalu a cév a onemocněním pacientů trpících kardiovaskulárními chorobami:

- Srdeční infarkt
- Ateroskleróza
- Angina pektoris
- Náhlé mozkové příhody a srdeční selhání

Kardiovaskulární onemocnění přitom představují nejčastější příčinu všech úmrtí ve vyspělých zemích. Přitom dnešní medicína umožňuje velmi účinnou a dlouhodobou léčbu parodontitid, za předpokladu, že je podpořena konkrétní znalostí jednotlivých bakteriálních kmenů a jejich citlivostí na příslušná antibiotika.

Latinský výraz pro zánět parodontu je parodontitis. Parodont je tkáň, která upevňuje zub v čelisti. Nejčastějším zánětem těchto tkání je zánět dásně. Projevuje se zarudnutím, otokem, krvácením a bolestivostí při čištění zubů - může vzniknout klidně i týden po posledním čištění zubů. Při špatné hygieně zasahuje plak až do dásňového žlábku, tam uvolňuje závěsný aparát a vede ke vzniku tzv. chobotů. Ty se můžou projevit obnaženými zubními krčky a zápachem z úst. Dalším faktorem pro paradentózu je také zubní kámen, kde se snáze zachycují bakterie a tak paradentózu urychlují.

Mezi pokročilejší příznaky parodontózy patří poškozováním zubního cementu a likvidace vazů a kosti - to znamená, že se zuby začnou viklat. Bohužel se to týká jak zanedbaných, tak i zdravých zubů a lidí, kteří celý život o své zuby dobře pečovali. Na vzniku parodontitis se mohou podílet i další faktory. Jedná se například o hormonální procesy (těhotenství), přečnívající okraje výplní a korunek, léky a různá onemocnění. V konečné fázi může zub i úplně vypadnout.

Paradentóza postihuje jeden, několik nebo hned všechny zuby. V prvním stádiu nemusí být paradentóza vůbec zachycena ani nijak zjištěna - obvykle probíhá velice dlouho, i několik let, bez bolestí. Varovat by Vás mělo hlavně krvácení dásní při čistění zubů nebo při jídle. Jelikož první příznaky jsou opravdu nenápadné a změny mohou být velmi pozvolné, spousta lidí si těchto varovných příznaků, jako krvácení při mytí zubů a otok dásní, nevšímá a neklade jim příliš důležitost. Co je důležité, je uvědomit si, že změny jsou nevratné, a je možné pouze zastavit tento proces, a to důkladnou ústní hygienou a v pokročilejších stádiích i léčbou.

Při prevenci je důležitá správná skladba jídelníčku - omezit cukr, živočišné tuky apod. Vhodné jsou naopak celozrnné a mléčné výrobky, syrová zelenina a ovoce.
Zubům rovněž neprospívá alkohol a kouření. Nejdůležitější je však správná hygiena. Zánět dásní, jak již bylo řečeno, způsobuje hlavně zubní plak, který lze odstranit jen správným čištěním.


Obnažené zubní krčky a zubní kazy

Zubní krček je velice zranitelná část zubu. Je to oblast, kde končí sklovina, kde začíná kořen krytý cementem. Je to zúžené místo, kde dochází k mikropohybům. Proces obnažování krčku může být kromě jiného způsoben špatně prováděnou ústní hygienou při používání tvrdých zubních kartáčků. Při obnažení zuboviny jsou velmi časté bolestivé pocity při tepelných, chemických a mechanických podnětech. Při podráždění totiž dojde k vyvolání pohybu tekutiny v kanálcích zuboviny, což částečně deformuje výběžky buněk tvořících zubovinu a vedle nich uložených nervových zakončení. Proto tedy teplo, chlad, dotyk atd. mohou vyvolat přecitlivělost až bolestivost obnaženého zubního krčku.

Jak se starat o postižené krčky?

Nejdříve je třeba odstranit příčiny vzniku obnažených krčků. To znamená začít se správnou zubní hygienou. Čištění by mělo probíhat nejlépe po každém jídle, což dost často není možné, doporučuje se tak alespoň 2x denně. Zubaři však říkají, že jedno správné vyčištění je více než 10 špatných. Doporučeno je také užívat mezizubní kartáčky, popř. zubní nit.


Zubní kaz

Zubní kaz vždy patřil k nejčastějším lidským onemocněním. Je to narušení zubní skloviny, infekční onemocnění poškozující tkáň zubu. Zásadní příčinou vzniku kazu není dědičnost či konzumování množství cukrů, i když i tyto mohou mít částečný vliv, ale nedostatečná ústní hygiena.

Významnou stavební složkou zubu je fluor. Je obecně známo, že fluor působí proti zubnímu kazu, jelikož remineralizuje a dobudovává zubní sklovinu. Zubní pasty sice fluor obsahují, účinek však není dostatečně silný, jelikož spousta lidí si ihned po vyčištění zuby vypláchne, a čím více, tím lépe, fluor tedy působí jen v slabé koncentraci.


Vyzkoušený set opatření pro obnažené krčky a paradentózu:

Užívání DENTAMAXU: 1-4 tbl. Denně ( dle rozsahu potíží ) rozžvýkat, nechat působit 10-15 minut a poté vyplivnout

Používání měkkého kartáčku Curaprox CS5460 Ultra Soft. Tento kartáček byl speciálně vyvinut pro citlivé dásně, obnažené krčky a také pro zuby s paradontózou. Každá štětina je jednotlivě opracovaná a tím nedráždí citlivé dásna. Hustý kartáček odstraní i ty nejmenší zbytky zubního plaku.

Používání ústního spreje GUM sprej PAROEX. Svými desinfekčními účinky odstraní nebezpečné bakterie, které mají za následek tvorbu zubního plaku a tím zhoršovat stav dásní.

Používání zubní pasty Parodontax bez fluoru ( jelikož fluor je v dostatečné míře již obsažen v Dentamaxu ). Omezuje růst škodlivých bakterií, potlačuje tvorbu zubního plaku a má stahující efekt na dásně. Napomáhá ústupu zánětu dásní a krvácení. Doporučeno čistit si zuby touto pastou 2x - 3x denně po jídle.

 
Pro komplexní péči o ústní dutinu s obnaženými krčky Vám můžeme nabídnout
tuto kompletní sadu za mimořádně výhodnou cenu.


Jedná se o přípravek Dentamax 100 tbl + GUM sprej PAROEX + zubní kartáček Curaprox CS5460 Ultra Soft  + zubní pasta Parodontax bez fluoru. Jedná se o nejprodávanější přípravky při péči o obnažené krčky / paradentózu, takže společně s Dentamaxem budou synergicky působit proti všem faktorům vzniku paradentózy : zubní plak, zubní kámen a nebezpečné bakterie.

Cena 590 Kč bez DPH za kompletní sadu

Přípravek DENTAMAX
obsahuje účinné rostlinné fluoridy, které dokážou:

- Dobudovávat opotřebovanou zubní sklovinu pomocí komplexu stavebních látek a aktivovat reparační enzymy v ústech.
- Spouštět remineralizační proces v ústní dutině, podporovat dobudovávaní zubní
skloviny při zubních kazech, oděrcích a jiném poškození
- Rostlinné fluoridy obsažené v přípravku spolu s vápníkem a dalšími stavebnými látkami, kterými je přípravek obohacen, spouštějí remineralizační proces v ústní dutině, vyvolávají blokování tvorby zubního kamene a působí tak proti paradontóze. Počas žvýkání tablety dochází k intenzívnímu vyloučování reparačních enzymů potřebných pro rekonstrukci a dobudovávaní zubní skloviny. Tyto enzymy realizují ukládání jednotlivých iontů vápníku, fosforu, fluóru a dalších látek. Působením komplexu stavebních látek, aktivačních látek a rekonstrukčních enzymů dochází k průběžnému obnovování skloviny na povrchu zubů.Zubní kartáček Curaprox CS5460 Ultra Soft


Zubní kartáčky s hustě osázenými štětinami, velmi měkké, jednotlivě opracované štětiny jsou vhodné pro citlivé a traumatizované dásně při zánětu dásní a parodontitidě.Ústní sprej GUM sprej PAROEX

Účinné látky
Chlorhexidin diglukonát, Celhylpyridinium chlorid
Působí proti:
• krvácení dásní
• zánětu dásní
• redukuje zubní plak

dále obsahuje
• Vitamín E, jeden z nejdůležitějších antioxidantů, jež působí proti buněčnému stárnutí a pečuje o zdraví dásní
• Aloe vera hydratuje a zklidňuje zanícené dásně
• Provitamín B5 napomáhá revitalizaci dásní a zpevňuje jeZubní pasta
je s účinkem proti krvácení a zánětu dásní s výtažky z různých léčivých bylin (Echinacea, Rathania, heřmánek, šalvěj, myrha a máta) a hydrogenuhličitanem sodným. Tlumí zánět a krvácení, brání jejich dalšímu poškození a tím chrání před pokročením paradontózy a ztráty zubů. Omezuje také růst škodlivých bakterií a tvorbu plaku. PARODONTAX důkladně čistí ústní dutinu a neutralizuje nebezpečné kyseliny a chrání tak zuby i dásně. Hydrogenuhličitan sodný je látka, kterou používají zubní lékaři a zubní hygienistky pro profesionální - dokonale tedy odstraní zubní plak, potlačuje krvácivost a neutralizuje kyseliny, které mohou způsobit zubní kaz.


Co dodat na závěr?

Léčba paradentózy je náročná a drahá. Ve zvláštních případech může lékař provést odstranění částí sliznice, plastiku kostního lůžka a další speciální zákroky. A to ani nemluvíme o bolestech, které paradentóza způsobuje – v pokročilé formě je zánět tak bolestivý, že postižený se snaží i jíst co nejméně, jelikož mu i jídlo způsobuje bolest. Investice do zdravých zubů a prevence se tedy rozhodně vyplatí !
 
 
 Hledání 
 
 

Aktuální informace o zdravotnických potřebách
Zdravotnické potřeby- legislativa

INFORMACE

 

 
 
Google
 
 

Domů | Hledání | Ceny za dopravu zboží | Přihlášení se ke svému účtu | Košík | Uložené košíky
Pomoc při nákupu | Informace o nás | Obchodní podmínky a bezpečnost | Webmaster | Kontaktujte nás

 
Všechny námi prodávané zdravotnické potřeby jsou pečlivě vybírány a testovány. Všechny zdravotnické potřeby v našem e-shopu mají prohlášení
o shodě s předpisy podle zákona č. 22//1997 Sb., o technických požadavcích na výrobky a splnují požadavky  Zákona č. 102/2001 Sb., o obecné
bezpečnosti výrobků.  Svých zákazníků nakupujících zdravotnické potřeby si velmi vážíme a proto vyřizujeme jakékoli reklamace ihned.
Reklamace vyžadující pozouzení výrobce - ve zkrácené lhůtě do max. 14 dnů. Zajištujeme záruční i pozáruční servis výrobků.